Skip to content

Reset RouterBoardu přes seriový kabel (RS232)

by admin on August 20th, 2009

logoDnes vám ukáži jak resetovat RouterBoard přes seriový kabel, aniž by jste ho museli vyndavat z krabičky a resetovat tlačítkem. V návodu jsou dvě videa, pro případ že by jeden postup nefugoval.


Vydělávej díky proviznímu systému BackLinks Genius

7 Comments
 1. bajlek permalink

  Ahoj, pekne info ale bohužel u mě nefunguje s RB150 (pokud to pisu spravne). Nefunguje ani ten metalicky krouzek, stale si to pamatuje nastaveni a bohuzel jsem zapomnel heslo. Nevis co s tim?

  Díky

 2. admin permalink

  Ahoj, no podle mě to děláš asi špatně. Já o jiném způsobu nevím… Musíš do té dirky strčit třeba šroubovák odpojit a zapojit chvilku to tam držet při bootu. http://wiki.mikrotik.com/wiki/MikroTik_Password_Recovery

 3. bajlek permalink

  to jsem zkoušel, nahore jsem spojil ty kontakty a nechal nabootovat (stále byly spojené) a ono nic. jinak je to 450 :(

 4. Bajtik permalink

  Jak mam opravit pres RS232 MT411AH.Prazdny NAND… pise pri bootu v HyperTerminalu KERNEL NOT FOUND. PRi pokusu o nahrati pres XMODEM system.npk se uploaduje 7MB a pak ohlasi error ID nebo tak neco… a prd.Prosim poradte.Diky Bajtisk

 5. mcz permalink

  mam RB 411AH chtěl jsem resetovat do defaultu z duvodu poruchy, muj problem je že nereaguje po pripojení sitového kabelu, kontroloval jsem odpor mezi Tx a Rx lines na ethernet konektoru J601 tak vyhovuje tj že tady zrada nebude trafo OK, kontroloval jsem také odpor na FB602 také vyhovuje, poté jsem měřil napětí mezi D601 pin 1 a uzemněním také vyhovuje a nakonec jsem měřil odpor ještě na rezistoru R612 kde vyhovuje a jeste na R601 kde jsem naměřil místo 1.5kOhmu 2.4kOhm toje jedina zavada na kterou jsem přišel. pohledem vidím ze na LAN portu stale svítí zelena leva dioda, kdyz jeste fungoval svitila jen tato dioda prava oranzova nefungovala ale samotny RB zadny problém nemel.
  nevíte nekdo kde by mohla být krpa proc mi nefunguje LAN port?

Trackbacks & Pingbacks

 1. PC-blog » Blog Archive » Reset RouterBoardu

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

This blog is protected by Dave\'s Spam Karma 2: 2015 Spams eaten and counting...