Skip to content

Změna MAC adresy síťové (Ethernet) karty

by admin on June 27th, 2009

logoSpousta lidí je dnes připojena k internetu „po kabelu“. Třeba ADSL modemem od O2. Jestli vám ale jejich mode nevyhovuje, možná se vám bude líbít Router Board. V případě že ano, budete si pro výměnu muset změnit i MAC adresu vaší síťové (Ethernet) karty. U WiFi karty to není žádný problém. Jednoduše se ke svému RB připojíte a v políčku „MAC Address“ si vše přepíšete tak jak potřebujete. Ale u Ethernet karty to tak jednoduché není. K jejímu přepisu budeme muset použít nějakého Telnet, SSH klienta. Nejoblíbenější je asi Putty. Myslím, že jsem o něm už něco dříve psal. Tak a teď vám ukáži postup jak na to.

Nejdříve se přihlásíme k našemu RB. Když se to povede, začneme postupně zadávat tyto příkazy (po každém příkazu stiskněte klávesu Enter):

interface

ethernet

print

Po příkazu „print“ se dozvíme kolik máme síťových karet ale to nejdůležitější je jak jsou číslované

edit

K tomuto příkazu dopíšeme číslo síťové karty, kterou chceme měnit. Takže třeba

edit 0

Tak a jsme v editaci vybrané síťové karty a MikroTik vypsal hlášku „value-name“.

Sem dopíšeme

mac-address

Změníme na požadované hodnoty a uložíme klávesou zkratkou Ctrl+O.

Odhlásíme se a to je vše…


Vydělávej díky proviznímu systému BackLinks Genius

One Comment
  1. Buchar permalink

    TAK TO POZOR – change MAC u sitovych 1000MBit karet !!! ….. pred timto ukonem jiste dobre pozalohujte Vas HL. router x86, protoze zde dochazi k totalnimu zhozeni instalace MikroTiku … nedostane se do nej uz vubec a je to dokonce na preinstalaci MT. Tento problem jsem zaznamenal jak u desek Asus, tak i Gigabyte a tusim v tom byli zapichle jak gigove ethernetove TPlinky tak Edimaxi (mam dojem, ze se jednalo o chip RTL8169SC a model TG-3269 u toho Edimaxe ted nevim…). Tento problem jsem nezaznamenal napr. u karet 100Mbit na chipsetu Realtek 8139 a bylo jedno zda to byl TP-Link ci edimax ci cokoliv jineho. Mam dojem ze se jedna BUG MT.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

This blog is protected by Dave\'s Spam Karma 2: 2015 Spams eaten and counting...